غار علیصدر کبودراهنگ دروازه گردشگری استان همدان

همدان پرس 12 مرداد 4394
معاون استاندار در نشست خبری شرکت سیاحتی علیصدر؛    دروازه گردشگری همدان از غار علیصدر کبودراهنگ آغاز می شود

در ارتباط با امر گردشگری رعایت اصول ویژه ای باید مدنظر قرار بگیرد و گردشگری استان همدان راه طولانی در پیش دارد که هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است | گردشگری باعث بهبود زندگی مردم شده و اقتصاد استان همدان را شکوفا می کند که این تغییر در گرو تغییر دیدگاه‌ها و ایده‌های ذهن مردم همدان نسبت به گردشگری است که باید ایجاد شود.

به گزارش همدان پرس؛ معاون عمرانی استاندار همدان  در نشست خبری شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به هفته خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری کار منحصر به فردی است که نیازمند تیزبینی و دقت بالاست.

محمود رضا عراقی با بیان اینکه هر فردی در حوزه فعالیت شغلی خود باید حرفه ای باشد گفت: هر فردی نسبت  به حرفه خود نیازمند آگاهی بیشتر نسبت به گذشته است.

عراقی با بیان اینکه جلب اعتماد مردم از اهداف دولت است بیان داشت: دولت تدبیر و امید به دنبال شعار نبوده و با عمل به تعهدات به دنبال جلب اعتماد مردم است و شاهد تحقق وعده‎های دولت یکی پس از دیگری هستیم.

 

او صنعت گردشگری را صنعتی پر درآمد عنوان کرد و افزود: در ارتباط با امر گردشگری رعایت اصول ویژه ای باید مدنظر قرار بگیرد و گردشگری استان همدان راه طولانی در پیش دارد که هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است.

عراقی ادامه داد: گردشگری  باعث بهبود زندگی مردم شده و اقتصاد استان همدان را شکوفا می کند که این تغییر در گرو تغییر دیدگاه‌ها و ایده‌های ذهن مردم همدان  نسبت به گردشگری است که باید ایجاد شود.

او تاکید کرد: بخش خصوصی باید در زمینه گردشگری همدان وارد کار شود چراکه دولت باید مشکلات پیش پای سرمایه‌گذاری را در بخش گردشگری حل کند و نیاز به تحول در بخش گردشگری نیاز اساسی همدان بوده است.

معاون عمرانی استاندار همدان با اشاره بر اینکه باید بحث محیط‌ زیست را در زمینه گردشگری مدنظر داشته و توام با هم حرکت کنیم، عنوان کرد: نباید محیط زیست را فدای توسعه گردشگری کرد، دیگر زمان آن نیست که هیجانی عمل کرده و در تصمیمات بدون در نظر گرفتن برنامه‎های قبلی عمل کنیم.

 

عراقی رعایت اصول شهرسازی در همدان را مهم دانست و گفت: از اجرای طرح هایی که توجیه اقتصادی دارند بشدت حمایت کرده و از حمایت های بی مورد از طرحهایی که برگشت سرمایه ندارند جلوگیری خواهیم کرد.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه باید برای برانگیختن انگیزه سرمایه‎گذاران از اعتبارات دولتی استفاده شود، تصریح کرد: اعتبارات دولتی نمی‌تواند در زمینه سرمایه‌گذاری گردشگری وارد شود چون اعتبارات محدود است.

عراقی با اعلام اینکه غار علیصدر شاه بیت گردشگری همدان بوده و یکی از آثار منحصر به فرد همدان محسوب می‏‌شود، اظهار داشت: دروازه گردشگری همدان از غار علیصدر آغاز می‌شود و سعی شده برای این منطقه در حد بین‌المللی طرح در نظر گرفته شود.

او با اشاره به اینکه شرکت سیاحتی علیصدر همدان نزدیک به 200 هکتار زمین در اطراف غار علیصدر در اختیار دارد، گفت: برای اینکه زمان را از دست ندهیم تصمیم بر این شده تا این طرح جامع را  پازل‎بندی کنیم و در اختیار سرمایه‎گذاران قرار دهیم.

معاون عمرانی استاندار همدان نظارت بر اجرای طرح‌های گردشگری غار علیصدر را در الویت عنوان کرد و گفت: تمامی طرح‎های گردشگری برای اجرا در غار علیصدر با نظارت دفتر فنی استانداری و شرکت سیاحتی علیصدر انجام می‏‌گیرد.

عراقی افزود: ایجاد هتل و شهربازی در منطقه علیصدر و چهاربانده شدن جاده علیصدر برای تردد راحت تر گردشگران از برنامه های آتی شرکت علیصدر است تا گردشگران  بیشتری در همدان حضور پیدا کنند.

معاون عمرانی استاندار همدان گفت: چند سالی‌ست ‌در استان همدان پروژه عمرانی جدید آغاز نشده است که ‌اعتبارات برای اجرای پروژه‎های عمرانی در حال حاضر کافی نبوده و باید به دنبال اولویت‏ بندی پروژه‎های عمرانی در همدان باشیم.

/ 0 نظر / 33 بازدید